V šolskem letu 2010/2011 smo zgledno opravili naloge, ki smo si jih zastavili v posodobitvenem načrtu. Z delavnicami za poglobitev nekaterih vsebin s področja IKT, s predstavitvijo portala SIO, z izobraževanji v zvezi z uporabo i-table ter predavanjem o varni rabi interneta smo naredili pomemben korak na področju digitalne pismenosti. Sodelavci so na učiteljskih konferencah predstavili številne projekte, ki so potekali na šoli (Oh, OH življenje, Medpredmetna ekskurzija v Frankfurt, TV-oglasi, Comenius, VIZ-delo z nadarjenimi, Projekt učenje učenja), z izvedbo kratkih jezikovnih delavnic za učiteljski zbor pa smo skrbeli za materinščino.
Ugotovili smo, da se je število medpredmetnih povezav povečalo in se je vanje vključila večina učiteljev.
Člani ŠRT smo vse leto skrbeli za prenos informacij z različnih izobraževanj učiteljskemu zboru na pedagoških konferencah. S pomočjo ankete smo pridobili mnenje učiteljskega zbora o poteku posodobitvenih aktivnosti na šoli in zbrali predloge o izvajanju razvojnih dejavnosti v naslednjem šolskem letu. Na ta način je sleherni posameznik dobil priložnost izraziti mnenje o delu ŠRT in vplivati na oblikovanje posodobitvenega načrta.
Načrt dela v šolskem letu 2010-2011
Pri načrtovanju dela za šolsko leto 2011/2012 sta naši izhodišči naslednji: kakšen bo prispevek vsakega posameznega pedagoškega delavca k posodobitvenim aktivnostim na šoli in kaj bodo z njimi pridobili dijaki.
Naše naloge:
V 4. letniku bomo poučevali po prenovljenih učnih načrtih.
Izpopolnili in nadgradili bomo uspele primere KP in TP .
S pilotnim projektom Ljubezen je večna (Književna dela kot povezovalni element pri več predmetih) bomo nadaljevali v vseh oddelkih 3. letnika.
Z medpredmetno povezavo ekonomije in matematike bomo sodelovali v razvojnem projektu Konzorcija strokovnih gimnazij.
V EO-oddelkih bomo izvajali vse z učnimi načrti predvidene razvojne aktivnosti.
Posodobitvene dejavnosti na šoli bomo načrtovali z vidika kompetenčnega pristopa, pri čemer bodo v ospredju: sporazumevanje v maternem jeziku, razvijanje kritičnega mišljenja, digitalne pismenosti in učenja učenja.
Še naprej bomo spodbujali VIZ-delo z nadarjenimi dijaki.
Učitelji bodo posredovali priprave in ostalo gradivo, nastalo pri sodobnih učnih pristopih, vodjem aktivov, ti pa bodo s člani predmetnega aktiva izbrali primere dobre prakse, ki jih bomo posredovali konzorcijema kot priloge ob obveznih vsebinskih poročilih.
Na šoli bomo organizirali izobraževanje za člane učiteljskega zbora na temo razvijanja kritičnega mišljenja. Povabili bomo dr. Tanjo Rupnik Vec.
Pedagoški delavci se bomo udeleževali izobraževanj v okviru svoje stroke.
Člani ŠRT in vodje posameznih PT se bomo izpopolnjevali na seminarjih in posvetih, ki jih bodo organizirali ZRSŠ in konzorcija, ter z novostmi seznanjali učiteljski zbor.
Na šoli bomo nadaljevali z internim izobraževanjem na pedagoških konferencah, kjer bodo pedagoški delavci predstavljali primere dobre prakse, in s kratkimi jezikovnimi delavnicami, na katerih se bomo posvetili težavam pri rabi materinščine.
In ne nazadnje – pedagoško delo bomo opravljali strokovno in z vso vnemo ter odgovornostjo.